Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Gimnazjum 63 - tu warto się uczyć

Gimnazjum nr 63

im. Laureatów Nagrody Nobla

Samuel Nascimento w Gimnazjum 63


 

 

Współpraca z Uczelniami

 

Logowanie

UWAGA UCZNIOWIE !   

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym dla  uczniów gimnazjów przez UM Poznania i KM Policji.

„ŻYJĘ AKTYWNIE ZDROWO I BEZPIECZNIE”

Termin nadsyłania prac do dnia – 15 maja  2016 r.

 

Celem konkursu jest twórcze przedstawienie przez uczniów swoich przemyśleń na temat problematyki zapobiegania przestępczości, patologiom, uzależnieniom oraz zdrowego                i aktywnego trybu życia.

 

*        Jeden twórca (lub grupa twórców – do 3 osób tylko w przypadku zgłoszenia filmu profilaktycznego) może nadesłać na konkurs więcej niż jedną pracę.

*        Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem, a w przypadku gdy twórcami jest grupa uczniów powinny być wpisane imiona i nazwiska wszystkich uczniów tworzących grupę, dodatkowo należy też podać wiek uczestników, klasę, nr i adres szkoły.

*        Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej nie publikowanymi                                            i nieprzedstawianymi nas innych konkursach. Nadesłanie pracy na konkurs jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji o tych faktach. Biorąc udział w konkursie uczestnicy akceptują zasady konkursu zawarte w regulaminie.

   -       Materiały przesłane na konkurs nie podlegają zwrotowi.

 -   Nagrody główne zostaną przyznane w następujących kategoriach:

ü  Komiks /1,2,3/ miejsce

ü  Fotografia /1,2,3/ miejsce

ü  Film /1,2,3/ miejsce

Wszyscy zainteresowani powyższym konkursem proszeni są o poinformowanie o tym pedagoga szkolnego.

Prace konkursowe składamy najdalej do 9 maja 2016 roku u pedagoga szkolnego. 

WYMAGANIA KONKURSOWE 

Czytaj więcej...

Czytanie za jeden uśmiech…

Kolejna edycja projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej PoczytajMY trwa. Uczniowie naszego gimnazjum trzeci raz realizują program Czytanie za jeden uśmiech…

W styczniu spotkaliśmy się z przedszkolakami z Akademii Smyka  i  przenieśliśmy się w beztroski czas dzieciństwa. Wierszyki o zwierzętach wzbudziły duże zainteresowanie. Dzieci z łatwością odpowiadały na trudne pytania. Na czytaniu się nie skończyło, bo dzieci zachęcone do aktywności przez Zosię, Emilkę i Agatę zamieniały się w słonie, wiewiórki, koty, pieski, żyrafy. Jesteśmy pod wrażeniem talentów aktorskich przedszkolaków.

Bardzo cieszy nas sympatyczny wpis na Facebooku Akademii Smyka.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i udostępnienie nam zdjęć ze spotkania.

Do zobaczenia J

 

przygotowała p. Danuta Pankowiak

Tegoroczne ferie w naszym gimnazjum obfitowały, jak co roku, w zabawę. Tłumnie odwiedzili nas szóstoklasiści z całego Poznania, a i nasi gimnazjaliści w tych dniach chętnie przychodzili do szkoły. Codziennie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach malarskich. Zaprzyjaźnieni ze szkołą studenci Uniwersytetu Artystycznego- Anna Róża Kołacka, Kamila Anna Piątkowska i Dawid Marszewski, czyli twórcy artystycznej grupy 2+1, prowadzili warsztaty, oceniali wykonane prace i dawali bardzo pomocne wskazówki młodym artystom. W tym dniu nie obyło się także bez zabaw sportowych. Przyszli gimnazjaliści wraz ze swoimi starszymi kolegami grali w różne gry zespołowe oraz tenisa stołowego.

Drugi dzień ferii upłynął w językowo-kulinarnej atmosferze. Szóstoklasiści mieli okazję pod okiem znawczyni i miłośniczki kuchni włoskiej, a jednocześnie naszej nauczycielki języka polskiego i włoskiego, p. Hanny Rozenbajgier, samodzielnie przygotować specjały kuchni włoskiej. Warsztaty cieszyły się niezwykłą popularnością, podobnie jak i zajęcia z języków obcych: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Było niezwykle sympatycznie i wesoło, bawiliśmy się w różne gry językowe i mogliśmy przekonać się, jak można fantastycznie łączyć naukę z zabawą.

Ostatni dzień ferii był dniem eksperymentów fizyczno-chemicznych. Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych pokazywali niezwykle interesujące doświadczenia, mogliśmy także wziąć udział w konkursie geograficznym czy odkrywać w nietuzinkowy sposób tajniki matematyki. W tym dniu podczas zajęć z naszą nauczycielką, p. Iwoną Jachnik, szóstoklasiści nauczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkim szóstoklasistom dziękujemy za przybycie, bardzo się cieszymy, że nasze propozycje spotkały się z tak miłym przyjęciem z Waszej strony. Poniżej zapraszamy na fotorelację.

      

Zapraszamy do galerii:ferie

przygotowała p.Aleksandra Stuleblak-Banacka

Gimnazjaliści kibicują bezpiecznie

Podsumowanie projektu „Kibicuję bezpiecznie”

Uczniowie czterech klas: 1b,1c,2a,2b, w okresie od września do grudnia 2015 roku, wzięli udział w projekcie „Kibicuję bezpiecznie”. Był on realizowany we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, KKS Lech Poznań S.A., Ratownikami z poznańskich OSP oraz Komendą Miejską  w Poznaniu.

Celem projektu była popularyzacja zasad kulturalnego i bezpiecznego kibicowania oraz propagowanie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa imprezy masowej.

 

W grudniu Urząd Miasta zorganizował konkurs filmowy i turniej wiedzy. Pierwszy etap turnieju wiedzy odbył się w szkole. Następnie najlepsi uczniowie z poszczególnych klas wzięli udział w etapie miejskim.

Uczniowie z Gimnazjum nr 63, którzy zdobyli najwięcej punktów w teście wiedzy w ramach projektu   „Kibicuję bezpiecznie”:

Adrianna Olejniczak, Julia Muc-1b,Joanna Pietrzak-1c,Marta Pawleta -2a,Natalia Sobota, Piotr Maślanko- 2b.

 W etapie miejskim  17 grudnia 2015 roku w  Wydziale Zarządzania Kryzysowego  i Bezpieczeństwa wzięli udział:

Adrianna Olejniczak,Joanna Pietrzak, Marta Pawleta ,Natalia Sobota.

 21 grudnia 2015 roku w Multikinie 51 odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. W konkursie wiedzy nasze uczennice: Adrianna Olejniczak, Joanna Pietrzak i Natalia Sobota otrzymały wyróżnienia, natomiast w konkursie filmowym Krysia Jurek z klasy 2b zajęła III miejsce. Wyróżnieni i nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

 Dyrektor Pan Marek Szczeszak odebrał dyplom dla Gimnazjum nr 63 za aktywny udział  w projekcie „Kibicuję bezpiecznie”.

 Na koniec uczniowie otrzymali dodatkową nagrodę. Obejrzeli film „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”.

 FILM KRYSI JUREK

                                               

przygotowała p.Marzena Jania-Kowalska

Czytaj więcej...