Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Gimnazjum 63 - tu warto się uczyć

Gimnazjum nr 63

im. Laureatów Nagrody Nobla

Umów się na indywidualne zwiedzanie szkoły! Zadzwoń! Tel.: (61) 848-51-41

Szóstoklasisto!!

Oferta edukacyjna 2015/2016

 

Współpraca z Uczelniami

 

Zajęcia cykliczne dla uczniów szkół podstawowych

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas szóstych szkół podstawowych na cykliczne zajęcia z języka angielskiego i hiszpańskiego. 

  • język angielski rozpocznie się od 7 listopada (piątek) godz. 15.00
  • język hiszpański rozpocznie się od 19 listopada (środa) godz. 15.25

Logowanie

 
 
Pod okiem wykładowców i praktyków biznesu już drugi raz 15 uczniów z klasy 1 a i 1 b kształciło się na Uniwersytecie Ekonomicznym.
Zajęcia na Akademii Młodego Ekonomisty mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Każdy uczeń otrzymał swój pierwszy w życiu INDEKS!
 opiekun grupy:p.Aleksandra Stuleblak-Banacka

Czytaj więcej...

15 kwietnia uczniowie wzięli udział w wykładach prowadzonych w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Zajęcia prowadzone były przez wykładowców katedry językoznawstwa UAM. 

Najpierw wysłuchali wykładu dotyczącego pochodzenia wyrazów. Zabawili się w Sherlocka Holmesa i ustalili, skąd wzięły się niektóre wyrazy oraz jak na przestrzeni lat zmieniły one swoje znaczenie. Pod lupę zostały wzięte słowa pochodzące z różnych języków europejskich.

Następny wykład dotyczył krajów arabskich jako tygla języków i kultur. Gimnazjaliści wkroczyli w świat języka arabskiego - poznali jego pochodzenie, a także dowiedzieli się, jak wiele dialektów ma ten język.   

 

przygotowały:p.Małgorzata Jędruś, p.Aleksandra Stuleblak-Banacka

Czytaj więcej...

W kwietniu zorganizowaliśmy dla klas 1. wycieczkę do Aquanetu. Nasz wyjazd rozpoczął się od zwiedzenia punktu ujęcia wody z rzeki Warty. Mogliśmy zobaczyć pompy oraz jeziora infiltracyjne. Następnie pojechaliśmy do stacji uzdatniania wody, gdzie obejrzeliśmy małże służące do sprawdzania czystości wody, a także maszyny uzdatniające wodę. Ostatnim etapem była oczyszczalnia ścieków, gdzie dowiedzieliśmy się, jak funkcjonują maszyny, służące do filtracji wody, czy też jak wyglądają wyciągnięte z wody odpady. Dzięki takim zajęciom mogliśmy zobaczyć, jakie procesy przechodzi woda z rzeki zanim trafi do naszych domów. Pani przewodnik zwróciła nam uwagę na ogromny wkład technologiczny w proces oczyszczania wody. Wycieczka wykształciła w nas poczucie odpowiedzialności za stan środowiska wodnego oraz zwiększyła świadomość ekologiczną.
 
przygotowała A.Stuleblak-Banacka