Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Gimnazjum 63 - tu warto się uczyć

Gimnazjum nr 63

im. Laureatów Nagrody Nobla

Umów się na indywidualne zwiedzanie szkoły! Zadzwoń! Tel.: (61) 848-51-41

Szóstoklasisto!!

Oferta edukacyjna 2015/2016

 

Współpraca z Uczelniami

 

Zajęcia cykliczne dla uczniów szkół podstawowych

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas szóstych szkół podstawowych na cykliczne zajęcia z języka angielskiego i hiszpańskiego. 

  • język angielski rozpocznie się od 7 listopada (piątek) godz. 15.00
  • język hiszpański rozpocznie się od 19 listopada (środa) godz. 15.25

Logowanie

Z przyjemnością informujemy, że aż 15 uczniów klas I naszego gimnazjum zostało zakwalifikowanych do letniej edycji programu Akademia Młodego Ekonomisty.

 

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej gimnazjalistów, prowadzony przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z lokalnymi partnerami: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i Poznaniu oraz Uniwersytetem w Białymstoku.

przygotowała p. Aleksandra Stuleblak-Banacka( opiekun projektu)

Czytaj więcej...

Od poniedziałku do czwartku szkoła była otwarta nie tylko dla naszych uczniów, ale też dla zainteresowanych szóstoklasistów. Wszyscy uczestnicy ferii brali udział  w ciekawych zajęciach edukacyjnych : językowych, eksperymentów naukowych, filmoznawczych i fotograficznych, malarskich oraz kulinarnych.

W przygotowaniu  zajęć pomogli przyjaciele  szkoły. We wtorek  zajęcia „Geografia w 3D” prowadził absolwent edukacji artystycznej p. Łukaszem Krawczykiem. Uczniowie wykonali z masy solnej własne modele rzeźb terenu oraz szkicowali  plan swojego mieszkania. Tego samego dnia  p. Łukasz Grześkowiak (student wydziału filmoznawstwa i  kultury mediów UAM) pokazał, jak zrobić dobre zdjęcie. Opowiedział o rodzajach perspektyw, sposobach kadrowania, planach. Następnie uczniowie wykonali samodzielnie zdjęcia, stosując teorię w praktyce. W środę właściciel Pizzerii Da Luigi wraz z uczniami przygotowywał i wypiekał pizzę. W czwartek studenci Uniwersytetu Artystycznego  prowadzili zajęcia z malarstwa.

 Oprócz tego zapewniliśmy śniadania i obiady każdego dnia, sportowe zmagania, mądre bajki animowane.  

 

Cieszymy się z tak wielkiego zainteresowania naszą ofertą. Zapraszamy na Drzwi Otwarte. 

Przygotowali: Hanna Rozenbajgier, Łukasz Szwarc, Danuta Pankowiak

 

Czytaj więcej...

W Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu odbyło się podsumowanie pięcioletniej działalności Młodzieżowych Liderów Profilaktyki. Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Roman Kuster liderom z poznańskiego GIMNAZJUM NR 63 i 68 podziękował za pomoc i wyjątkowe zaangażowanie. W trakcie spotkania Komendant Miejski podpisał porozumienie z przedstawicielami Fundacji Rozwoju Miasta Poznania na rzecz poprawy porządku i bezpieczeństwa.

 

materiał skopiowany ze strony Komendy Miejskiej Policji  

http://www.poznan.policja.gov.pl 

Czytaj więcej...