Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
aaa

Gimnazjum nr 63

im. Laureatów Nagrody Nobla

Samuel Nascimento w Gimnazjum 63


 

 

Współpraca z Uczelniami i aktywizacja zawodowa

 

 

Logowanie

W zeszły czwartek, dnia 13 października, odbyła się w naszej szkole druga  debata wyborcza. Na początku, kandydatki  z klas trzecich, Marysia Jabłkowska oraz Agata Mania w kilku zdaniach opowiedziały o swoich zainteresowaniach oraz programach wyborczych. Następnie, uczniowie każdej z klas mieli okazję zadać  kandydatkom pytania, których, trzeba przyznać, było niemało. Chcieli wiedzieć m.in.

1. Czy na pewno masz czas na pełnienie tej funkcji? (Jak połączysz tę funkcję z nauką ?)
2. Jakie masz doświadczenie?  (działałeś już w SU , SK, etc.)
3. Co wyróżnia Cię od innych kandydatów? (Twoje wady i zalety)

 4. Jak przekonacie dobrych uczniów, by zechcieli bezinteresownie pomagać uczniom słabszym?

5. Jak twoim zdaniem można przekonać uczniów do pomocy w szkolnym wolontariacie ?

            Głosowanie, odbyły się wczoraj tj.19 października. Minimalną ilością głosów, wybory wygrała Marysia Jabłkowska i tym samych od dnia dzisiejszego przejmuje ona obowiązki Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 63.

Gratulujemy ! :) I :)

 

 

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pamięć w Dniu Nauczyciela

Grono Pedagogiczne wraz z Dyrektorem

 

Konkurs dla klas I na najładniejszą komórkę roślinną lub zwierzęcą wygrała  Zosia Ignasiak z kl.1-A. Stworzyła piękną poduszkę w kształcie komórki zwierzęcej. Pomoc naukowa z którą można spać! Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w naszej szkole!

 

11 października 2016 roku klasa 1b wybrała się na wycieczkę integracyjno –przyrodniczą do Nadleśnictwa Konstantynowo. Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych: zapoznali się z filmem „Warstwowa budowa lasu” i rozwiązali ciekawe zadania i konkursy .Następnie udali się do  salki  „Kancelaria leśniczego" , gdzie  dowiedzieli się jak dawniej wyglądała praca leśniczego oraz na czym polega ta praca dzisiaj. Obejrzeli także   różne trofea myśliwskie i zapoznaliśmy  się tradycjami łowieckimi.  W drugiej sali „Zwierzęta łąk i lasów" posłuchać można było  ciekawostek na temat trybu życia i zwyczajów zwierząt oraz zapoznać się z odgłosami wydawanymi przez niektóre leśne ptaki i ssaki. Jednak najprzyjemniejszą chwilą okazało się  pieczenie kiełbasek w ognisku.

Ida Marta Pohl

Sylwia Płatkiewicz