Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Gimnazjum 63 - tu warto się uczyć

Gimnazjum nr 63

im. Laureatów Nagrody Nobla

Samuel Nascimento w Gimnazjum 63

 

 

Współpraca z Uczelniami

 

Logowanie

Dnia 30.10. my również świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w szkole zostały zorganizowane wybory na najsympatyczniejszego kolegę. Kandydatów wystawiły prawie wszystkie klasy, a zwycięzców wyłoniły dziewczyny w drodze głosowania.

Nikodem Johnson z klasy IIb oraz Kacper Przybylak z klasy IIIb okazali się najlepsi i obaj wygrali przepyszne czekolady w rozmiarze XXL. Reszta  męskiej społeczności  Gimnazjum 63 również zajadała się słodkimi upominkami,  otrzymanymi od Samorządu Uczniowskiego .

Niektóre z dziewcząt z naszej szkoły, w ten szczególny dzień, postanowiły przebrać się za chłopców, najlepiej zrobiła  to Zuzanna Łajs z klasy 1c i to ona również zabrała czekoladę do domu.

Zwycięzcom gratulujemy!

 

przygotowała :p. Natalia Drzazga-Karlewicz

Mistrzostwa Poznania w Tenisie Stołowym 12.10.2015r.  

 

Hubert Raciński z klasy 2a oraz Piotrek Marcniak z klasy 3b reprezentowali nasze Gimnazjum w Mistrzostwach Poznania w tenisie stołowym. Pomimo przegranej, zaprezentowali się bardzo dobrze, walcząc dzielnie z faworyzowanymi gospodarzami z poznańskich Krzesin :)

przygotował:p.Remigiusz Gałązkiewicz

Mistrzostwa Poznania w Piłce Nożnej - to było 6.10.2015r.

Piękna, słoneczna aura towarzyszyła nam w sportowych zmaganiach o Mistrzostwo Poznania w Piłce Nożnej szkół gimnazjalnych. 

 
Drogą losowania trafiliśmy do bardzo mocnej grupy, za rywali mieliśmy m.in. wielokrotnych zwycięzców tych rozgrywek czyli Gimnazjum nr 3 oraz silną drużynę ZSMS. Na tle tak wymagających przeciwników zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, zbierając cenne doświadczenia na przyszłość. Mieliśmy najmłodszy skład pośród wszystkich drużyn, a nasza gra została wysoko oceniona przez inne szkoły, co stanowi dobry prognostyk na kolejne turnieje :-) 
 
Skład naszej reprezentacji:
 
1. Marek Nowak kl.3a
2. Piotr Katulski kl. 3b
3. Piotr Marciniak kl.3b
4. Dawid Nowak kl.3b
5. Michał Zilm kl. 2a
6. Jakub Poddany kl.1a
2. Olivier Ląg kl.1b
8. Adrian Pupka kl.1b
9. Damian Cieśla kl.1b
10. Łukasz Kubiś kl.1b
11. Bruno Kuzyszyn kl.1d
12. Alan Smoczyński kl.1d
 
Wyniki: 
Gim 63 - Gim 3         2:5   (1:3)
Gim 63 - Gim 5         6:0   (3:0)
Gim 63 - ZSMS        2:4   (0:2)
Gim 63 - Gim 41       2:2   (0:2)
Gim 63 - Gim KSW   7:5   (7:0)
przygotował:p.Remigiusz Gałązkiewicz

Klasa kreatorów społecznych z wizytą    

w Komendzie Miejskiej Policji

  W poniedziałek 5 października 2015 roku uczniowie z klasy 1c z wychowawczynią panią Małgorzatą Jędruś          oraz pedagogiem szkolnym panią Marzeną Jania-Kowalską byli z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu przy ul. Szylinga.

 Uczniowie zostali serdecznie przywitani przez pana sierż. sztab. Piotra Garstkę, który jest koordynatorem klasy kreatorów społecznych  z ramienia Policji.

 Pan Piotr Garstka oprowadził uczniów po gmachu Policji. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak pracuje Wydział Sztabu Policji. Mogli obejrzeć stanowisko kierowania, miejsce, w którym doświadczeni policjanci czuwają nad bezpieczeństwem poznaniaków, zaobserwować pracę w miejscu, do którego dodzwaniają się obywatele, wybierając numer alarmowy 112. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem pracy na stanowisku kierowania oraz ilością             i jakością kamer, które są umieszczone na ulicach miasta.

 Kolejnym miejscem, które zrobiło niesamowite wrażenie na młodzieży było stanowisko dowodzenia. Tam uczniowie mogli przyjrzeć się, jak zabezpieczane są mecze na Stadionie INEA Poznań, ile kamer obserwuje kibiców. Policjant, pracujący w sztabie na stanowisku dowodzenia, opowiadał młodzieży o pracy policjantów, pokazywał niebezpieczne zachowania ludzi podczas jazdy samochodem, przechodzenia przez pasy, wchodzenia do tramwaju.

 Pan Piotr Garstka opowiedział młodzieży o pracy policjantów o wydziałach, strukturze w Policji,  o tym, jaką drogę trzeba przejść, by zostać policjantem. Pytań było bardzo dużo i już wiemy, że takich spotkań musi być więcej.

Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcia i powrót na lekcje.

Klasa kreatorów społecznych działa w porozumieniu i pod pieczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

 

Przygotowała: Marzena Jania-Kowalska

Czytaj więcej...