im. Laureatów Nagrody Nobla

Samuel Nascimento w Gimnazjum 63

Współpraca z Uczelniami i aktywizacja zawodowa

FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIERWSZEJ POMOCY

Z dumą informujemy, że uczniowie klas trzecich:

Oliwia Oleszak, Paulina Domżał i Mateusz Hałuza

zostali finalistami IV Ogólnopolskiego Konkursu "Działam Bezpiecznie".

Nasi uczniowie 4 czerwca będą reprezentować województwo wielkopolskie podczas finału w Bydgoszczy, gdzie zmierzą się z pozoracją wypadku. Trzymamy kciuki i życzymy POWODZENIA!

Pozwól zamknąć się w pokoju, by rozwiązać zagadkę i wydostać się w 60 minut.

Znaleźliśmy się dzisiaj w biurze Adolfa Hitlera. W dużym salonie panował mroczny klimat. Na stole rozłożono mapy i inne rekwizyty wojenne. Z radia dobiegała przemowa Hitlera. Naszym zadaniem było skonstruowanie bomby z dostępnych w pokoju sprzętów, aby naprawić losy historii. Mieliśmy 60 minut, żeby rozwiązać łamigłówkę i uciec na czas. Zagadki wymagały spostrzegawczości i zaangażowania. Nasza misja była niezwykle satysfakcjonująca i porywająca. Zakończyła się pełnym sukcesem, a my cali i zdrowi opuściliśmy pokój. Spędziliśmy godzinę na miłej zabawie, która była również doskonałą lekcją historii. Przekonaliśmy się, jak działamy pod presją czasu.

W drugim pokoju grupa walczyła ze skarbami. Poszukiwali  złota wielkiej cywilizacji Majów. W ruinach skrytych przez dżunglę poczuli  się jak Indiana Jones odkrywający antyczne tajemnice. Jednak dżungla skrywa pułapki i jest pełna dzikich zwierząt.

uczestnicy: dziewczyny z klasy 3B

opiekun:p. Agnieszka Kubaczyk

II m-ce w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowejorganizowanym przez LO XXV zdobyła drużyna Gimnazjum nr 63 w składzie:

Aleksandra Ratajczak, Agata Czarnecka,Weronika Budzisz,Oliwia Bisińska, Dalia Adas, Ardianna Olejniczak,Zuzanna Marciniak, Julia Kolasińska

Dziewczyny w pięknym stylu pokonały drużynę z Gimnazjum nr 60 2:0, Gimnazjum nr 64 2:0, Zespół Szkół Zakonu Pijarów 2:0, uległy jedynie reprezentacji LO XXV 2:1.

Wielkie brawa!

Czytaj więcej...